Lublin: W tej szkole NIE BĘDZIE matury? Egzaminy pisemne odwołane! Powód: koronawirus

2020-03-23 15:14 mt
Lublin: W tej szkole NIE BĘDZIE matury 2020? Egzaminy odwołane! Powód: koronawirus
Autor: pixabay.com/F1Digitals/coyot

W jednej z lubelskich szkół nie będzie matury? Egzaminy pisemne w ramach matury międzynarodowej (IB) zostały odwołane! Taki sprawdzian dojrzałości zdają m.in. uczniowie z Międzynarodowego Liceum Paderewski w Lublinie. Część matury została odwołana! Co teraz?

Lublin. Przez koronawirusa odwołano pisemną sesję matury międzynarodowej, do której przystępuje część uczniów Liceum Paderewski w Lublinie. I kilkudziesięciu innych klas w całej Polsce. Co teraz?

International Baccalaureate Organization, która odpowiada za program IB na świecie, podjęła decyzję o odwołaniu sesji pisemnej egzaminów maturalnych. Wszystko przez koronawirusa!

Uczniowie zostaną ocenieni na podstawie stopni z przedmiotów i dotychczas przesłanych materiałów. Egzaminy pisemne miały się rozpocząć pod koniec kwietnia i potrwać około miesiąca.

Ustną część międzynarodowego egzaminu dojrzałości licealiści mają już częściowo za sobą. Pozostała zostanie przeprowadzona online – ogłosili organizatorzy IB.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Matura międzynarodowa zastępuje polski egzamin dojrzałości. Jest realizowana w całości po angielsku i mogą do niej przystąpić uczniowie ze szkół i klas realizujących międzynarodowy program nauczania IB DP.

Oficjalnie w imieniu szkoły oraz Organizacji Matury Międzynarodowej informujemy, że tegoroczna majowa sesja egzaminacyjna matur międzynarodowych została odwołana z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 – informuje w komunikacie Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski w Lublinie. Szczegółowe informacje mają być znane 27 marca.

Koronaporadnik Federa: Jak zachować bezpieczny dystans?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.