Lublin: Zboczeniec w bibliotece! Próbował uwieść 12-letnią dziewczynkę!

2020-01-11 12:44 mar
Zboczeniec w bibliotece. Próbował uwieść 12-letnią dziewczynkę
Autor: pixabay.com

Zarzuty składania propozycji seksualnych 12-letniej dziewczynce usłyszał 23-letni mężczyzna, który był stałym bywalcem jednej z bibliotek w Lublinie. Mężczyzna próbował uwieść 12-latkę przez internet.

W sierpniu pracownicy jednej z lubelskich bibliotek poinformowali policję o swoich podejrzeniach wobec młodego mężczyzny, który był stałym bywalcem placówki. Mężczyzna przychodził do biblioteki, by móc bez przeszkód korzystać z publicznego komputera w czytelni. Nie szukał w nim jednak informacji dotyczących literatury, lecz kontaktował się przez internet z młodą dziewczynką.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna za pomocą jednego z komunikatorów internetowych nawiązał kontakt z 12-letnią dziewczynką, przebywającą w tym czasie na wakacjach u swoich dziadków w Lublinie. W trakcie licznych rozmów składał 12-latce m.in. różne propozycje seksualne.

Sprawcą okazał się 23-letni mężczyzna. Podejrzany przebywa aktualnie w areszcie, do którego trafił po tym jak próbował oszukać inne osoby, podając się za policjanta CBŚP. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie 23-latkowi zarzutów składania propozycji seksualnych małoletniej.