Łuków: SKATOWAŁ kobietę, by zabrać jej torebkę! POTWÓR zatrzymany przez świadków

2019-12-01 23:05 mt
Łuków: SKATOWAŁ kobietę, by zabrać jej torebkę! POTWÓR zatrzymany przez świadków
Autor: KWP Lublin

Przerażająca historia z Łukowa na Lubelszczyźnie! 20-letni mężczyzna skatował i dotkliwie pobił kobietę. Chciał wyrwać jej torebkę! Potwór trafił za kraty.

Wszystko wydarzyło się w środowy wieczór na osiedlu Sienkiewicza w Łukowie. Przypadkowi przechodnie zauważyli młodego mężczyznę, który bił leżącą na ziemi kobietę! Dwaj mężczyźni ruszyli jej na pomoc.

Jak relacjonował 37-latek, idąc osiedlową uliczką, usłyszał krzyk wzywającej pomocy kobiety. Wówczas zauważył młodzieńca bijącego leżącą na drodze kobietę. Napastnik chciał wyrwać jej torebkę – informuje asp. szt. Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

To właśnie 37-letni świadek zdarzenia, razem z 39-latkiem z pobliskiego bloku, ruszył w pościg za młodym bandytą! Ten zaczął uciekać, ale po chwili został zatrzymany. Najpierw przez świadków zdarzenia, a później przez policję.

Okazało się, że pobita kobieta doznała obrażeń, dlatego trafiła do szpitala. Na szczęście stwierdzone urazy nie zagrażają jej życiu – dodaje Józwik.

20-latek ma teraz poważne kłopoty. Trafił za kraty i szybko nie wyjdzie na wolność. Łukowski sąd zadecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Tam poczeka na proces. Grozi mu kara 12 lat więzienia.