Mieszkaniec Zamościa chciał ZASZALEĆ na zakupach. Płacił NIE SWOJĄ kartą

2020-05-23 11:45 Mucha
Mieszkaniec Zamościa chciał ZASZALEĆ na zakupach. Płacił NIE SWOJĄ kartą
Autor: pixabay.com/jarmoluk

Wyjątkowo lekką ręką wydawał pieniądze, korzystając z karty płatniczej, którą znalazł przypadkowo na ulicy. Na szczęście 40-latek z Zamościa (woj. lubelskie) nie zdążył wydrenować konta do cna, bo namierzyli i zatrzymali go policjanci. Swoją głupotą i chciwością narobił sobie naprawdę sporych kłopotów, bo kodeks karny traktuje takich jak on wyjątkowo surowo.

Człowiek idzie sobie ulicą i nagle zauważa leżący na chodniku portfel. W środku znajdują się karty płatnicze i dokumenty. Uczciwy sprawdzi adres z dokumentów i odniesie zgubę właścicielowi bądź na policję. Ale 40-latek z Zamościa nie był człowiekiem uczciwym. Etui z portfelem, w którym było prawo jazdy, dowód osobisty i karta bankomatowa znalazł leżące na chodniku przy ul. Kiepury w Zamościu.

Zobacz też: Stołpie: Wysłał PRZERAŻAJĄCĄ wiadomość! „Podkładam bombę, macie 30 minut”

Potraktował to jako dar od losu i ruszył na zakupy! Okradł w ten sposób 56-latka ze Szczebrzeszyna ze 100 zł! Ofiara bezczelnego złodzieja zgłosiła swój problem policji.

– Opowiedział, że etui zgubił najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej na ul. Kiepury w Zamościu. Kiedy zadzwonił do banku, aby zablokować utraconą kartę, okazało się, że ktoś kilkukrotnie dokonał nią płatności na łączną kwotę blisko 100 zł – opowiadają policjanci.

Choć złodziej nie zdążył na szczęście obłowić się zbytnio, policjanci zajęli się sprawą z pełnym zaangażowaniem. Wkrótce zatrzymali mężczyznę. Był mocno zdziwiony, że mundurowi zdołali go namierzyć.

– Usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów oraz posłużenia się przywłaszczoną, kartą dokonując nieautoryzowanych transakcji. Podejrzany przyznał się do popełnienia tych czynów – dodaje Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Zdziwienie na twarzy złodziejaszka ustąpiło miejsca przerażeniu, kiedy dowiedział się, jakie mogą spotkać go konsekwencje. Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Nastoletni wandale włamali się na stację po piwo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.