Motycz: Pod Lublinem wykoleił się pociąg! Całonocna akcja służb [AKTUALIZACJA]

2020-04-09 8:19 mt
Motycz: Pod Lublinem wykoleił się pociąg! Całonocna akcja służb na torowisku
Autor: pixabay.com/jguemez

W Motyczu pod Lublinem wykoleił się pociąg towarowy. Całonocna akcja służb technicznych na torowisku pozwoliła na jego udrożnienie. To linia relacji Lublin-Dęblin. Co było przyczyną wypadku?

Najważniejsza informacja – nikt nie został ranny ani poszkodowany. W nocy w Motyczu pod Lublinem wykoleił się pociąg towarowy (lokomotywa i wagony), przewożący ładunek tłucznia – informuje Radio ESKA Lublin.

Rozsypana zawartość wagonów wylądowała na ziemi. Jak informują przedstawiciele PKP PLK – ładunek nie jest groźny dla środowiska. Całonocna akcja służb technicznych na torowisku pozwoliła na jego udrożnienie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż skład wagonów z kruszywem nagle zaczął się staczać z bocznicy, w wyniku czego w miejscu, gdzie prowadzone były prace remontowe na torowisku, doszło do wykolejenia. Wewnątrz nie było maszynisty. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jeszcze w czwartek rano prowadzone były prace związane z uprzątnięciem miejsca wypadku i ostatecznym udrożnieniem torowiska. Ruch pociągów odbywa się bez utrudnień.

Zobacz też: Arcybiskup z Lublina wzywa księży do płacenia. Bez ogródek podał konkretną kwotę

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.