NOWA METODA oszustów! KRADNĄ pieniądze „na kody do głosowania”! Policja alarmuje!

2019-12-05 14:17
NOWA METODA oszustów! KRADNĄ pieniądze „na kody do głosowania”! Policja alarmuje!
Autor: pixabay.com/kropekk_pl

Nowa metoda złodziei! Podszywają się pod znajomych w mediach społecznościowych, wyłudzają numery telefonów i wysyłają kody do głosowania w konkursach. Jak to działa?

Z kont bankowych mieszkańców Lubelszczyzny znikają pieniądze! Policja ostrzega przed oszustami, którzy kradną pieniądze „na kody do głosowania”. Złodzieje działają w bardzo nietypowy, ale wiarygodny sposób.

W ostatnich dniach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej na Lubelszczyźnie przyjęli trzy zgłoszenia o oszustwie tą metodą.

Oszuści najpierw kradną dane osobowe i podszywają się pod znajomego z profilu na portalach społecznościowych. Następnie wysyłają do wszystkich znajomych prośbę o podanie swojego numeru telefonu oraz o zagłosowanie w konkursie za pomocą kodów, które otrzymają SMS-owo.

Jak informuje łęczyńska policja, po pewnym czasie na telefon przychodzi pięciocyfrowy kod do głosowania, następnie drugi. Po wysłaniu wspomnianych kodów następuje blokada konta na portalach społecznościowych oraz obciążenie rachunku bankowego.

Policja ostrzega przed podawaniem prywatnego numeru telefonu i głosowaniem przy pomocy kodów, które dostajemy w wiadomościach. Najlepsza metoda obrony przed oszustami i ich coraz bardziej wymyślnymi metodami to wzmożona czujność i zasada ograniczonego zaufania.