Lublin: OGROMNE korki na ważnym skrzyżowaniu. Ratusz zapewnia: będzie lepiej [AUDIO]

2020-01-22 14:39 Jacek Werner
Udało się uruchomić długo wyczekiwaną sygnalizację w Lublinie
Autor: pixabay.com/jarmoluk Sygnalizacja działa od wtorkowego popołudnia

​​Działa już sygnalizacja świetlna, jest bezpieczniej, ale kierowcy utknęli w korkach. Chodzi o rondo Lubelskiego Lipca 80 w Lublinie. Ratusz zapewnia, że sytuacja ulegnie zmianie. – Będzie lepiej – zapewniają urzędnicy. Kiedy?

Pierwotnie trzy kolory mieliśmy oglądać jeszcze w grudniu. Ostatecznie Zarząd Dróg i Mostów uruchomił sygnalizację we wtorek po południu. Największe korki utworzyły się na al. Unii Lubelskiej w kierunku dworca PKP.

Monitorujemy sytuację, badamy natężenie ruchu i będzie lepiej – uspokaja Grzegorz Jędrek z lubelskiego Ratusza. I dodaje: – Wykonawca dostosowuje fazy i jego działania spowodują zwiększenie przepustowości.

Skąd opóźnienie?

Kierowcy czekali ponad dwa miesiące na sygnalizację, bo drogowcy musieli sprowadzić odpowiedni sterownik, a całość wpiąć w System Zarządzania Ruchem.

Wciąż wyłączone są natomiast światła na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z Bronowicką. Kierowcy, i przede wszystkim piesi, którzy mają problem z przejściem przez ruchliwą arterię, muszą na nie poczekać jeszcze kilka dni. Sygnalizacja jest tam częścią odrębnego zadania. Jej wpływ na okoliczny ruch również będzie badany.

Kierowcy mogą spodziewać się zmian w cyklach działania świateł co rozładuje korki. Posłuchaj rozmowy reportera Radia ESKA Jacka Wernera: