Oko w oko z historią w Targach Lublin. W weekend niezwykła wystawa historyczna [AUDIO]

2019-10-16 17:52 Monika Kowalewicz
mat. ilustracyjny
Autor: Garyuk31, pixabay.com

W hali Targów Lublin na pasjonatów historii czekają spotkania z rekonstruktorami, gry edukacyjne, wystawy, setki modeli pojazdów, pamiątki oraz muzealne eksponaty. Wszystko to zgromadzi wystawa historyczna "Militaria". To będzie lekcja historii na żywo!

W Lublinie będzie można stanąć oko w oko z historią. Okazja w najbliższy weekend - przed nami „Militaria – Wystawa Historyczna”.

- Pojawi się oryginalny czołg Leopard 1A5, którego jeszcze w Lublinie nie mieliśmy. Jest to egzemplarz, który był używany w okresie zimnej wojny. Będzie też samochód pancerny "Kubuś" zbudowany w 13 dni na Powiślu i użyty w czasie Powstania Warszawskiego. Można powiedzieć, że jest to najstarszy zachowany samochód pancerny polskiej konstrukcji - zapowiada Ewa Kołodyńska-Cioczek z Targów Lublin.

W programie także giełda kolekcjonerska, spotkania z gośćmi oraz dyskusje.

Pojawią się: poeta, historyk i dziennikarz Adam Sikorski, Mariusz Borowiak, Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe, uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak, a także Andrzej K.Kisiel, były komandos Wodnego Zespołu Bojowego biorący udział w ponad stu skomplikowanych akcjach bojowych, m.in. w Iraku i w Afganistanie.

Targi „Militaria – Wystawa Historyczna” od 18 do 20 października w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Szczegółowy program jest na stronie historia.targi.lublin.pl!

Monika Kowalewicz, reporterka Radia Eska rozmawiała o programie wystawy z Ewą Kołodyńską-Cioczek z Targów Lublin. Posłuchaj: