Pogrzeb uduszonego przez matkę 10-letniego Filipka. Znamy datę! [AUDIO, ZDJĘCIA]

2019-12-04 13:50 Mucha
Pogrzeb Filipa S.
Autor: Mariusz Mucha Pogrzeb Filipa S.

– Oby tam, gdzie teraz jest, pamiętał tylko o pięknych rzeczach, które mu się przydarzyły – wzdychali mieszkańcy Kłodnicy (woj. lubelskie) i żegnali się nabożnie, patrząc na klepsydrę informującą o uroczystościach pogrzebowych zamordowanego przez własną matkę Filipka (+10 l.). Jutro o godzinie 11.00 w miejscowym kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, uduszony przez Monikę S. (38 l.) chłopiec ruszy w swą ostatnią drogę.

Tu był chrzczony, tu tak niedawno przyjmował I Komunię Świętą, tutaj także stanie trumna z jego ciałkiem. Jest pewne, że Filipka przyjdzie pożegnać i odprowadzić do grobu wiele osób.

Jeszcze niedawno widziałam ich razem w kościele – mieszkanka sąsiedniej wsi kręci z niedowierzaniem głową, patrząc na skromną klepsydrę zawieszoną na drzewie przy świątyni. O smutnej uroczystości zawiadamia „pogrążona w smutku i żałobie” rodzina. – Jak ona mogła zrobić coś takiego?! – dodaje ze łzami w oczach kobieta.

Z klepsydry patrzy na nią smutna i pogrążona w zadumie twarz aniołka, także jakby przerażonego tym, co stało się w ubiegły piątek w hostelu w Lublinie…

Zobacz także: Brutalnie UDUSIŁA 10-letniego Filipka. Kim jest Monika S.? [AUDIO, ZDJĘCIA]

Agnieszka Kępka o zarzutach wobec Moniki S. Posłuchaj!