Polacy o koronawirusie: PRZESADNE reakcje na EPIDEMIĘ? Tak oceniamy KRYZYS [BADANIA]

2020-05-20 13:12 mt
Polacy o koronawirusie: PRZESADNE reakcje na EPIDEMIĘ? Tak oceniamy KRYZYS
Autor: pixabay.com/MirceaIancu

Co Polacy sądzą o koronawirusie? Wiemy to dzięki badaniom statystycznym. Ponad 40 proc. z nas uważa, że „wrzawa wokół koronawirusa jest przesadzona”. Dominuje jednak pogląd, że reakcje na epidemię były uzasadnione. Jak koronawirus wpłynął na nasze życie? Zobaczcie, jak oceniamy kryzys.

Spis treści

  1. Polacy rezygnują z wakacji i urlopów. Wszystko przez epidemię
  2. Przeciętny nastrój i... nieco optymizmu. Jest lepiej – mówią Polacy
  3. Polacy o koronawirusie: Przesadne reakcje na epidemię? Wyniki badań
  4. Zakupy w dobie koronawirusa. Tak zmieniła nas epidemia

Instytut Badań Pollster spytał Polaków o ocenę reakcji na epidemię. Czy były przesadne? Co sądzimy o koronawirusie i związanym z nim zaskoczeniem? Jak oceniamy aktualny kryzys?

Polacy rezygnują z wakacji i urlopów. Wszystko przez epidemię

Tylko siedem proc. Polaków wyjechało na majówkę. Koronawirus pokrzyżował plany większości z nas. 65 proc. badanych nie wybiera się też nigdzie w długi weekend czerwcowy. Plany na dni po Bożym Ciele ma zaledwie siedem procent badanych.

44 proc. Polaków nie planuje w tym roku wakacyjnego wyjazdu w lecie. Większość z nich przyznaje, że koronawirus pokrzyżował ich plany – wynika z danych Instytutu Badań Pollster.

Zobacz też: Łuków: WBIŁ NÓŻ w plecy kolegi. 22-latek zatrzymany przez antyterrorystów [WIDEO]

Przeciętny nastrój i... nieco optymizmu. Jest lepiej – mówią Polacy

Przymusowa izolacja i niepokój związany z koronawirusem dał się wszystkim we znaki. Blisko połowa Polaków (48 proc. badanych) określa swój oceny nastrój jako przeciętny. 38 proc. uważa, że jest dobry, a 14 proc. – zły.

Jednocześnie z większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Co trzecia osoba odczuwa mniejszy niepokój niż na początku epidemii w Polsce.

Polacy o koronawirusie: Przesadne reakcje na epidemię? Wyniki badań

Wrzawa wokół koronawirusa jest przesadzona? Blisko połowa (49 proc.) ankietowanych nie zgadza się z takim twierdzeniem. Ale niewiele mniej, bo 43. proc. Polaków uważa, że to prawda! Zdania są więc bardzo podzielone.

Jak oceniamy ograniczenia, które towarzyszą nam od kilku tygodni? Największą akceptacją z naszej strony cieszy się... obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych (66 proc. ankietowanych uważa, że był konieczny) i zasada dwumetrowego dystansu społecznego (61 proc.).

Zakupy w dobie koronawirusa. Tak zmieniła nas epidemia

Jak wynika z danych Instytutu Badań Pollster, dwie trzecie Polaków przyznaje, że koronawirus zmienił ich zwyczaje zakupowe. Blisko połowa (48 proc.) zredukowała liczbę zakupów. Co czwarty badany kupuje w sieci i tyle samo osób zadeklarowało, że teraz częściej szuka produktów w promocyjnych cenach.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Miuosh o „Trójce”: To galopujący upadek symbolu, ale symbole nie są wieczne [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.