Prawie 50 OZDROWIEŃCÓW na Lubelszczyźnie. Rośnie „dobry” bilans. Światełko w tunelu?

2020-04-09 9:40 mt
Koronawirus Lubelskie
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Epidemia koronawirusa przybiera na sile. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych zakażonych i ofiarach śmiertelnych. Jednak rośnie też „dobry” bilans! Prawie 50 ozdrowieńców na Lubelszczyźnie. Jest ich coraz więcej. Czy to światełko w tunelu zapowiadające pokonanie epidemii?

Prawie 50 ozdrowieńców na Lubelszczyźnie! Do środy, 9 kwietnia, odnotowano 49 takich przypadków na 199 zakażeń koronawirusem od początku epidemii. Rośnie „dobry” bilans osób, które mogą powoli zapominać o śmiertelnie niebezpiecznym koronawirusie. To daje nadzieję i jest światełkiem w tunelu dla wielu osób czekających na dobre wieści.

Do dnia 8 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 199 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 49 ozdrowieńców i zarejestrowano osiem zgonów – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Jak wynika z danych LUW – przez ostatnią dobę 18 osób było hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa w szpitalach na Lubelszczyźnie. Ponad 9,4 tys. osób jest objętych kwarantanną, a niecałe dwa tysiące nadzorem epidemiologicznym ze strony sanepidu.

Zobacz też: Dlaczego koronawirus zabija młodych?

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.