Rajcy z Lublina nie przestraszyli się pandemii

2020-03-26 16:50 Mucha

Bez zbędnych dyskusji, przerażonych głosów i pomysłów o zdalnym głosowaniu, jakie widać było w polskim Sejmie - radni miasta Lublin stawili się karnie na sesji Rady Miasta. Obradom, ograniczonym do minimum towarzyszyły oczywiście nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Już dzień wcześniej sale obrad zdezynfekowano ozonem, a przed wejściem ustawiono stolik ze środkiem odkażającym i rękawiczkami ochronnymi. W czwartek radni dostali także maski ochronne, jednorazowe długopisy, a elektroniczne karty do głosowania zostały odkażone.
- W szczególnych warunkach zachowania bezpieczeństwa odbywa się sesja Rady Miasta. Radni siedzą w odelgłości od siebie - informowała na żywo strona lublin.eu. Obrady lubelskich rajców można było obejrzeć w sieci. Z liczącej 31 osób Rady Miasta w czwartek Ratusz 27 osób. Debatowali m.in. nad emisją obligacji (w celu sfinasowania rozbudowy szkół na Felinie i Sławinie) i zwiększeniem kwoty przeznaczonej na odbudową Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, który spłonął w ubiegłym roku. Większość jednak z planowanych wcześniej zagadnień przeniesiono na spokojniejsze czasy.

Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.