Lubelski Rower Miejski ZNIKNĄŁ z ulic. Kiedy powrót? OGROMNE zainteresowanie [AUDIO]

2019-12-03 12:14 Jacek Werner
LRM 2019
Autor: Urząd Miasta Lublin Stacja przy Uniwersytecie Medycznym

Ponad 658 tysięcy razy lublinianie korzystali w tym sezonie z roweru miejskiego. Ratusz podsumowuje statystyki. Jednoślady trafiły do serwisu, gdzie czeka je przegląd. Na wiosnę wrócą na ulice Lublina.

Liczba użytkowników systemu powiększyła się o ponad 16,8 tysiąca. To oznacza, że z miejskich jednośladów korzysta już prawie 112,2 tysięcy osób. Wygląda na to, że publiczne jednoślady nie znudziły się mieszkańcom miasta. – Imponuje nie tylko liczba wypożyczeń, ale i użytkowników systemu – mówi Grzegorz Jędrek z Lubelskiego Ratusza.

– Stan rowerów, jak co roku pod koniec jesieni, nie jest zadowalający, wciąż brakuje też zagęszczenia stacji – mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego. I dodaje: – Kończy się umowa z obecnym operatorem, liczymy na rozmowy o przyszłości rowerów. Liczymy na maszyny elektryczne.

– Mamy jeszcze czas na rozmowę o Lubelskim Rowerze Miejskim. W przyszłym roku rowery wrócą na ulicę w tym samym wydaniu, jak w obecnym – mówi Grzegorz Jędrek z Lubelskiego Ratusza.

Które stacje cieszyły się największym powodzeniem w minionym sezonie LRM?

  • ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – 22 327 wypożyczeń
  • Lublin Plaza – 18 395
  • ul. Zamojska / Stary most – 17 168

Trasy również obejmowały głownie centrum i jego okolice:

  • Lublin Plaza do ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska – 2 426 przejazdów
  • ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska do ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów – 2 268
  • al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy do VIVO! Lublin – 2191

Jednoślady wrócą wiosną. Swoje uwagi do ich stanu można zgłaszać zarówno bezpośrednio operatorowi, jak i w Biurach Obsługi Mieszkańców.

Użytkowników Lubelskiego Roweru Miejskiego cały czas przybywa. Zdradza Grzegorz Jędrek z Lubelskiego Ratusza. Posłuchaj: