Robi to wielu kierowców. Dziś POSYPIĄ SIĘ MANDATY! Ogromna akcja drogówki

2019-09-16 9:49 mt
Robi to wielu kierowców. Dziś POSYPIĄ SIĘ MANDATY! Ogromna akcja drogówki
Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin

Wielu kierowców podczas jazdy trzyma w ręku telefon. I choć zawsze można za to dostać mandat, to dziś jest to wyjątkowo prawdopodobne. Ruszyła gigantyczna akcja drogówki.

Dziś przez cały dzień i w całym kraju policjanci będą sprawdzać zachowania kierowców. Zwłaszcza pod kątem skupienia na drodze i używania telefonów komórkowych.

Działania zostały opatrzone czytelną nazwą „Telefony”. – Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku, niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem – zapowiadają funkcjonariusze Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Podobne działania są dziś prowadzone także w innych krajach Unii Europejskiej.

Korzystanie z telefonu w czasie jazdy sprawia, że kierowca nie patrzy na drogę nawet przez kilka sekund. To bardzo długo! W tym czasie na drodze może wydarzyć się niemal wszystko.

– Zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, również rowerzystów. Przy czym „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa, zabronione jest również pisanie wiadomości, przeglądanie Internetu, przewijanie menu itp. – przypomina BRD KGP.