Rozlicz PIT w Lublinie i wygraj samochód! Lubelski Ratusz organizuje loterię [AUDIO]

2020-01-20 14:50 Jacek Werner
Loteria PIT
Autor: pixabay.com/Jarmoluk

Do wygrania samochód, rowery, hulajnogi elektryczne, czytniki e-booków czy nawigacje samochodowe. Startuje druga edycja akcji Rozlicz PIT w Lublinie. Władze miasta chcą zachęcić m.in. mieszkańców, którzy wyprowadzili się do gmin ościennych do składania zeznań w stolicy województwa.

Urzędnicy kuszą też innymi benefitami, jak np. dodatkowe punkty przy rekrutacji do żłobków oraz atrakcyjne abonamenty w strefie płatnego parkowania.

Z każdego 1000 zł podatku dochodowego zapłaconego przez mieszkańca, 484 zł trafia z powrotem do budżetu Miasta – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. I dodaje: – Liczymy, że mieszkańcy, którzy wyprowadzili się z Lublina, a dojeżdżają tu do pracy czy szkoły, zechcą partycypować w kosztach utrzymania infrastruktury.

Żeby wziąć udział w loterii należy:

  • złożyć deklarację PIT za rok 2019 w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazanych w regulaminie loterii lub za pośrednictwem usługi e-PIT,
  • wskazać Lublin jako miejsce zamieszkania i zachować kopię złożonej deklaracji PIT,
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy w dniach od 15 lutego do 30 kwietnia na stronie internetowej www.lublin.eu lub wrzucić wydrukowany i wypełniony formularz do urny promocyjnej w punkcie obsługi loterii.
  • formularze zgłoszeniowe będą także dostępne w każdym z 8 Biur Obsługi Mieszkańców tj: w Ratuszu, przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12, Jagiełły 10, Pocztowej 1, Żywnego 8.

Szczegóły są na stronie Urzędu Miasta Lublin.

O tym, jak ważne jest przyciągnięcie składających deklarację PIT w Lublinie mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Posłuchaj: