Skoczył „na główkę” – skończyło się tragicznie. DRAMATYCZNY wypadek nad Białym

2019-07-21 14:55 MT
Skoczył „na główkę” – skończyło się tragicznie. DRAMATYCZNY wypadek nad Białym
Autor: KWP Lublin

Dramatyczny finał wypoczynku nad wodą! 23-latek z Podkarpacia skoczył z pomostu do Jeziora Białego na Lubelszczyźnie „na główkę”. Efekt był fatalny!

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w sobotnie popołudnie (po godz. 17.00) w miejscowości Okuninka (pow. włodawski) na Lubelszczyźnie. Znajdujące się tam Jezioro Białe to jedno z najpopularniejszych miejscy wypoczynku nad wodą w regionie.

Na niestrzeżonym kąpielisku bawił się też z grupą znajomych 23-latek z Podkarpacia.

Skoczył do wody „na główkę”. To był dramatyczny błąd. – Wynurzył się z wody nieruchomy, z twarzą zwróconą do dołu. Młody mężczyzna został wyciągnięty z wody przez kolegów – relacjonują włodawscy policjanci.

23-latek był nieprzytomny. Świadkowie zdarzenia rozpoczęli czynności reanimacyjne. Przejęli je ratownicy wodni, którzy pracowali niedaleko, na strzeżonym kąpielisku. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Młody mężczyzna trafił do szpitala w Lublinie. – 23-latek jest w poważnym stanie. Niewykluczone, że czeka go długotrwałe leczenie i rehabilitacja – informują włodawscy policjanci.

Służby po raz kolejny apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk, nigdy nie pływajmy po alkoholu i pod żadnym pozorem nie skaczmy „na główkę”.