Podczas internetowych zakupów stracił 130 tys. złotych!

2019-01-09 20:11 Redakcja ESKA INFO
Podczas internetowych zakupów stracił 130 tys. złotych!
Autor: unsplash.com // Aleksandar Cvetanovic Podczas internetowych zakupów stracił 130 tys. złotych!

Chciał kupić ciągnik rolniczy, przelał zaliczkę, a sprzedawca... przepadł bez śladu. Teraz sprawą zajmuje się policja.

56-latek z gminy Zamość znalazł ogłoszenie w sieci i chciał kupić ciągnik rolniczy. Trafił – jak sądził – na stronę firmy, która zajmuje się sprowadzaniem tego typu maszyn z zagranicy.

>>> Makabryczne odkrycie. Zwłoki mężczyzny na ul. Janowskiej w Lublinie! [AKTUALIZACJA]

>>> Lublin: Protest „żółtych kamizelek” wśród urzędników. Mówią: „dość jałmużny”


– Po telefonicznych uzgodnieniach z przedstawicielem tej firmy otrzymał umowę sprowadzenia maszyny. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty kwoty blisko 130 000 zł na wskazane przez sprzedającego konto – relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

56-latek przelał pieniądze, ale... ciągnika nie otrzymał. Nie mógł też skontaktować się ze sprzedawcą. Jego telefon przestał odpowiadać. Oszukany mężczyzna zgłosił sprawę na policję.

Funkcjonariusze apelują o większą ostrożność podczas zakupów w sieci. Internetowi oszuści mogą trafić do więzienia na osiem lat, ale i tak zbyt rzadko ich to odstrasza.

>>> Uwaga na fałszywych wolontariuszy WOŚP! Chodzą po mieszkaniach, zbierają pieniądze


– Przed zakupem należy zweryfikować rzetelność sprzedawcy i uważać na tzw. super okazje. Zbyt niska cena może sugerować ryzyko oszustwa. Ważne jest również gromadzenie korespondencji ze sprzedającym. W przypadku oszustwa będzie ona dowodem kontaktów – podpowiada Krukowska-Bubiło.

>>> Krzyki, omdlenia, egzorcyzmy. Tak wyglądają msze o uzdrowienie

Zobacz WIDEO!