Szczypiornistki MKS-u ruszyły na zakupy! Perełki stworzyły Szlachetną Paczkę [ZDJĘCIA]

2019-12-06 18:13 Olka Mazur

Piłkarki MKS Perła Lublin kolejny raz włączyły się do Szlachetnej Paczki. To właśnie dzisiaj robiły duże zakupy, aby święta jednej z potrzebujących rodzin były wyjątkowe.

A to dlatego, że zbliża się weekend cudów, czyli czas, w którym paczki od darczyńców trafiają do rodzin.

– To jest już nasz kolejny sezon ze Szlachetną Paczką – mówi Marta Daniewska, MKS Lublin. – To jest taki nasz zwyczaj, to nie jest prezent od klubu, tylko od dziewczyn. Zawodniczki i ich rodziny składają się na tę paczkę i kupują prezenty dla wybranej rodziny.

W tym roku lubelskie Perełki pomagają parze z czwórką dzieci. Najmłodsze z nich ma trzy lata. 

– Kupowałyśmy najbardziej potrzebne rzeczy dla naszej rodziny – mówi Asia Szarawaga, piłkarka ręczna MKS Perła Lublin. – Pościel, ubrania, przedmioty szkolne dla dzieci, chemia. To, czego najbardziej potrzebowali.

Piłkarki MKS-u najczęściej wybierają rodziny z małymi dziećmi, bo jak same przyznają, wtedy jest największa radość. Pomagają też rodzinom nie tylko na święta. Pomoc nie kończy się na Paczce. Dziewczyny mają z rodziną kontakt także później.

– Jeżeli rodzina potrzebuje jeszcze jakiejś innej pomocy, to działamy – mówi Daniewska. – Dwa lata temu pomagałyśmy rodzinie znaleźć przedszkole dla dziecka.

– Mamy taką możliwość, że możemy pomóc i chętnie to robimy – dodaje Szarawaga.

Czym dla piłkarek jest Szlachetna Paczka? Posłuchaj:

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże ok. 700 rodzinom z naszego województwa.