Tesco ZNIKA z Lublina! Jest ważna decyzja. Co zamiast hipermarketu przy Kraśnickiej?

2020-02-21 10:59 mt
Tesco ZNIKA z Lublina! Jest ważna decyzja. Co zamiast hipermarketu przy Kraśnickiej?
Autor: Google Maps

Doniesienia o kłopotach Tesco w Polsce docierają do nas od dawna. Lubelski sklep sieci od miesięcy nie działa „na pełnych obrotach”. Klienci już kilkukrotnie spodziewali się zamknięcie hipermarketu. Tesco ZNIKA z Lublina! Jest ważna decyzja. Co zamiast hipermarketu przy Kraśnickiej? Tesco znika z Lublina! Co zamiast hipermarketu przy Kraśnickiej?

Centrum handlowe w budynku Tesco przy al. Kraśnickiej i ul. Orkana cały czas działa, choć sam hipermarket pracuje w mocno okrojonym zakresie. Powierzchnia hali została „zmniejszona”, podobnie jak asortyment. Część produktów sprzedawano w promocyjnych cenach. Tak jest od miesięcy. Co dalej? Tesco znika z Lublina. Gdzie teraz zrobimy zakupy?

Zamiast Tesco w Lublinie powstanie… Kaufland! Sklep tej sieci działa już przy Drodze Męczenników Majdanka.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dał zielone światło na przejęcie dotychczasowych hipermarketów Tesco przez Kaufland Kaufland Polska Markety. Chodzi nie tylko o Lublin, ale też Ostrołękę, Wrocław i Warszawę.

Prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację – informuje biuro prasowe Urzędu. UOKiK opiniuje takie decyzje po to, by ograniczyć możliwość monopolizacji konkretnej gałęzi działalności przez jedną z firm. W tym przypadku nie ma przeciwwskazań do zastąpienia Tesco Kauflandem.

Wyburzanie szpitala w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.