Wybory 2019: Sylwester Tułajew. Kim jest „jedynka” Prawa i Sprawiedliwości?

2019-10-10 6:00
Sylwester Tułajew
Autor: STANISLAW KOWALCZUK Sylwester Tułajew

Przed nami wybory 2019! W niedzielę, 13 października, wybierzemy swoich reprezentantów do sejmu i senatu. Prezentujemy „jedynki” poszczególnych list. Kim jest Sylwester Tułajew z Prawa i Sprawiedliwości?

Wybory 2019 coraz bliżej. 13 października do urny będziemy mogli wrzucić karty z zaznaczonym nazwiskiem jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu. Aby ułatwić Wam wybór, prezentujemy listy WSZYSTKICH osób ubiegających się o mandat w wyborach 2019!

Na SE.pl prezentujemy też sylwetki „jedynek” z poszczególnych list kandydatów do sejmu w wyborach 2019.

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ w okręgu nr 6 (Lubelskie) na pierwszym miejscu wystawił Sylwestra Tułajewa. Kim jest „jedynka” PiS w wyborach 2019?

Sylwester Tułajew – Prawo i Sprawiedliwość – wybory 2019

Sylwester Tułajew to – wg danych PKW: z zawodu informatyk. Jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość. Co jeszcze o nim wiemy?

Obecnie jest posłem. Reprezentuje Lubelszczyznę w parlamencie. W sejmowych ławach zasiada od 2015 roku. Obecnie jest też sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wcześniej przez wiele lat (od 2006 roku) zasiadał w Radzie Miasta Lublin, gdzie także reprezentował PiS.

Sylwester Tułajew jest pierwszym kandydatem PiS-u w okręgu nr 6 obejmującym m.in. Lublin i zachodnie powiaty województwa. W okręgu nr 7 obejmującym m.in. Chełm, Zamość i Białą Podlaską, „jedynką” tej listy jest Jacek Sasin.