ZAMACH w centrum Lublina?! Małżeństwo przyniosło BOMBY na Marsz Równości

2020-02-21 14:37 mt
ZAMACH w centrum Lublina?! Małżeństwo przyniosło BOMBY na Marsz Równości
Autor: Olka Mazur

Chcieli zabić czy tylko „nastraszyć” tych, z którymi się nie zgadzają? Młode małżeństwo przyniosło bomby na Marsz Równości. Groził nam zamach w centrum Lublina? Na szczęście domowej ładunki wybuchowe domowej roboty przechwyciła policja. Jest wyrok!

Biegli, którzy badali tę sprawę, nie mieli wątpliwości. Gdyby te bomby wybuchły w tłumie – mogłyby zabić! Jest wyrok ws. małżeństwa, które przyniosło bomby na Marsz Równości w Lublinie. Planowali zamach w centrum miasta?

Karolina S. i Arkadiusz S. zostali skazani na rok więzienia. Sąd stwierdził, że przynosząc na Marsz Równości ładunki wybuchowe, stworzyli zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. Oboje przyznali się do winy. Poprosili o wyrok skazujący. Ten zapadł 20 lutego.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód przyznał, że okoliczności ich czynów i wina 20-latki i jej 26-letniego męża „nie budzą wątpliwości”. To Arkadiusz S. zbudował trzy ładunki wybuchowe, które Karolina S. zabrała na Marsz Równości. Biegli stwierdzili, że gdyby wybuchły w tłumie, mogłyby zabić wiele osób.

Wszystko to wydarzyło się we wrześniu 2019 roku, podczas II Marszu Równości w Lublinie. Młode małżeństwo świadomie pojawiło się na kontrmanifestacji, która nielegalnie próbowała zablokować manifestację środowisk LGBT. Zarzuty usłyszało ponad 30 osób.

Niezapomniani - ofiary wypadków samochodowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.