ZBIOROWY POGRZEB w Lublinie. Za życia poprosili o coś NIEZWYKŁEGO!

2019-11-19 12:39 mt
ZBIOROWY POGRZEB w Lublinie. Za życia poprosili o coś NIEZWYKŁEGO!
Autor: pixabay.com/stux

Przed śmiercią chcieli, by ich ciała przekazać nauce. I tak też się stało. W Lublinie pochowano osoby, których zwłoki były przedmiotem badań na Uniwersytecie Medycznym.

Zmarli jeszcze za życia podpisali akt notarialny i przekazali swoje ciała do badań. Ich doczesne szczątki zostały pochowane w ubiegłym tygodniu na lubelskim cmentarzu na Majdanku. Niecodzienny, zbiorowy pogrzeb 21 osób zgromadził nie tylko rodziny, ale też studentów i pracowników uczelni.

Jak relacjonuje portal Aleteia – prochy donatorów zostały pochowane w specjalnym grobowcu, ufundowanym przez Uniwersytet Medyczny. Z ich szczątków przez kilka lat skorzystało podczas badań i nauki około dwóch tysięcy studentów.

Pogrzeb był czwartą taką ceremonią od czasu uruchomienia programu donacji na UM w Lublinie. Ciała zmarłych, którzy zadeklarowali to za życia, są wykorzystywane do badań oraz w czasie zajęć ze studentami.

Później uczelnia organizuje pogrzeb zgodny z wyznaniem donatora i przyjmuje na siebie koszt pochówku. Więcej informacji na temat Programu Świadomej Donacji możecie znaleźć na stronach internetowych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.