GIGANTYCZNA kwota za 500 plus! Ile pieniędzy otrzymały rodziny z Warmii i Mazur?

2021-02-02 8:25 PAP sch
Rodzina - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Od początku funkcjonowania rządowego programu 500 plus, rodziny z dziećmi w woj. warmińsko-mazurskim otrzymały ponad 5,1 miliarda złotych.

Od początku funkcjonowania rządowego programu 500 plus, rodziny z dziećmi w woj. warmińsko-mazurskim otrzymały ponad 5,1 miliarda złotych. Taką informację przekazał Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Według wojewody Artura Chojeckiego, środki są wydatkowane dobrze i mądrze.

Program 500 plus. Ile pieniędzy otrzymały rodziny z Warmii i Mazur?

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki poinformował, że od kwietnia 2016 roku do końca 2020 roku na realizację tego programu w regionie przeznaczono ponad 5 mld 137 mln zł. W skali całego kraju było to 134,4 mld zł, a wsparciem objęto blisko 6,6 mln uprawnionych dzieci.

Zdaniem wojewody, świadczenia wraz z innymi programami socjalnymi rządu w sposób kompleksowy i długotrwały wspierają polskie rodziny. Przypomniał, że pieniądze z programu 500 plus mają być przeznaczane na cele edukacyjne, wsparcie wypoczynku czy rozwój zainteresowań dzieci. Według Artura Chojeckiego, środki są wydatkowane dobrze i mądrze.

- Oczywiście, jak wszędzie w tego typu programach, mogą zdarzać się złe przykłady, ale jako system wsparcia ten program, w mojej ocenie, bardzo dobrze się sprawdził - powiedział wojewoda warmińsko-mazurski. Z danych służb wojewody wynika, że dla rodzin z Warmii i Mazur w ramach programu 500 plus zaplanowano na ten rok 1 mld 447 mln zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Olsztyna dostał tajemniczy list z USA. Czego dotyczył?

Program 500 Plus. Ruszył kolejny nabór

Podczas konferencji w urzędzie wojewódzkim przypomniano, że ruszył kolejny nabór w wniosków o świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus. Od 1 lutego do końca marca można składać wnioski wyłącznie w formie elektronicznej. Od 1 kwietnia będzie możliwość złożenia takich wniosków w formie papierowej w poszczególnych urzędach, w poszczególnych gminach.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szczepienia w warmińsko-mazurskim. Średnia dzienna prawie najgorsza w Polsce

Strategia "Nowy Polski Ład". Morawiecki już obiecywał CPK, drony i prom. Co tym razem? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE