Koronawirus: Ćwierć miliona maseczek dla mieszkańców Olsztyna! Kiedy?

2020-03-26 8:34 SCH
Maseczka
Autor: Pixaby

W związku z epidemią koronawirusa, wszyscy mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mogli otrzymać darmowe maseczki wielorazowego użytku. Do stolicy Warmii i Mazur blisko 250 tys. sztuk maseczek ma dotrzeć na początku kwietnia.

Bezpłatne maseczki olsztynianie otrzymają dzięki ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski”. To społeczna inicjatywa finansowana przez darczyńców, których epidemia koronawirusa nie zostawiła obojętnymi na problemy związane z brakiem środków ochrony osobistej. Cel akcji jest ambitny, bo pomysłodawcy chcą przekazać Polakom aż 20 mln maseczek.

Leki i produkty, które warto mieć w domu - przygotuj się na koronawirusa

Radości z dostarczenia maseczek mieszkańcom Olsztyna nie ukrywa prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Właśnie ruszyła akcja „maseczka dla Polski”, której mam zaszczyt patronować - napisał Grzymowicz w mediach społecznościowych.

I dodał: - Jej wyjątkowość polega na tym, że każdy mieszkaniec Olsztyna i gmin tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny Olsztyna będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która powinna zabezpieczyć go w codziennych kontaktach z innymi osobami – potencjalnymi nosicielami wirusa. Skala akcji i jej zasięg powodują, że maseczki dla naszych mieszkańców powinny dotrzeć z początkiem kwietnia.

Koronawirus - relacja

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat koronawirusa w Polsce i na świecie? Zajrzyj do naszej relacji.

Koronawirus w Polsce. Pacjent z KORONAWIRUSEM opuścił szpital! [RELACJA NA ŻYWO]

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.