Kradzież na zamku w Nidzicy. Złodziej okradł rycerzy. Dosięgnął go miecz sprawiedliwości

2021-03-02 20:28 sch
Rycerze, miecz
Autor: Pixabay Pod koniec 2020 roku nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży na zamku w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie).

Policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie kradzieży mienia należącego do bractwa rycerzy i firmy prowadzącej prace remontowe na terenie zamku w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). Łupem złodzieja padły m.in. cztery miecze, stalowa rękawica rycerska i narzędzia elektryczne. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nidziccy policjanci otrzymali pod koniec 2020 r. zgłoszenie dotyczące kradzieży na zamku w Nidzicy. Według zgłoszenia łupem sprawcy padły cztery miecze, stalowa rękawica rycerska, narzędzia elektryczne, rusztowanie elewacyjne i inne drobne przedmioty budowlane. Straty pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę blisko 8000 zł.

- Praca nidzickich kryminalnych zaowocowała ustaleniem podejrzanego o kradzież przedmiotów należących do bractwa rycerskiego oraz firmy prowadzącej prace remontowe na terenie obiektu - mówi sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy.

W tej sprawie zatrzymany został 36–letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, który w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Tak bardzo PĘDZIŁ ciężarówką, że skończył NA CMENTARZU! [ZDJĘCIA]

Tomasz Hajto rzucał ku**** na wizji
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE