Kto zastąpi w Sejmie zmarłą posłankę Annę Wasilewską? Będzie to radna z Ełku

2021-04-08 8:51 sch
Anna Wojciechowska
Autor: Materiały prasowe Anna Wojciechowska zastąpi w Sejmie zmarłą posłankę Annę Wasilewską.

Anna Wojciechowska z Ełku zastąpi w Sejmie Annę Wasilewską. Posłanka PO zmarła 6 kwietnia. Wojciechowska ma 61 lat. Jest radną miejską klubu Koalicja Obywatelska – Lewica. W ostatnich wyborach samorządowych startowała na prezydenta Ełku.

Anna Wojciechowska z Ełku zastąpi w Sejmie zmarłą posłankę PO Annę Wasilewską. Postępując zgodnie z arytmetyką wyborczą, miejsce posła z danego ugrupowania, który z różnych powodów traci mandat, obejmuje kolejne osoba z listy wyborczej pod względem zdobytych głosów. W wyborach do polskiego parlamentu, które odbyły się w 2019 najwięcej głosów zdobyła Anna Wojciechowska.

Anna Wojciechowska ma 61 lat. Pochodzi z Ełku i jest radną miejską klubu Koalicja Obywatelska – Lewica. W 2018 r. startowała w wyborach samorządowych na prezydenta Ełku. Jak informuje "Radio Olsztyn"", Wojciechowska jest z wykształcenia ekonomistką. Pracuje w starostwie powiatowym i jest specjalistką od pozyskiwania funduszy unijnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Politycy i przyjaciele żegnają Annę Wasilewską. Padły wzruszające słowa

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie miałem wyjścia, musiałem się zaszczepić
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE