Drogówka

i

Autor: wm.policja.gov.pl

Mleko się rozlało! Policyjny pościg za cysterną, kierowca był pijany

2022-01-14 14:41

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca cysterny przewożącej mleko. Co więcej, na widok policjantów, 28-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę przed radiowozem, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W środę (12 stycznia) o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów dostał informację o tym, że na trasie Święta Lipka - Reszel pojazdem ciężarowym jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca. Kierowca miał jechać całą szerokością drogi i wjeżdżać na pobocza. Na interwencję ruszył policyjny patrol i zauważył ciężarówkę w miejscowości Robawy w gminie Reszel. Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę, ale ten zaczął uciekać ulicami Reszla, a następnie ruszył w stronę Korsz. Uciekinier swą brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa innych kierowców. - Uciekinier zakończył swą szarżę na trasie Reszel-Korsze na wysokości miejscowości Gudniki, gdzie została wystawiona blokada policyjna przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Korszach - relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Kierujący wreszcie się zatrzymał.

Mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że pił alkohol w czasie jazdy. Funkcjonariusze w kabinie pojazdu znaleźli pustą butelkę po wódce. Dodatkowo okazało się, że uprawnienia, które okazał policjantom, straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku. 28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE