Olsztyn ma dziś urodziny. 667 lat stolicy Warmii i Mazur. Co wiesz o Olsztynie? [QUIZ]

31 października 1353 r. Olsztyn uzyskał prawa miejskie. Dziś to jedno z największych polskich miast i najchętniej odwiedzanych przez turystów. Z okazji urodzin stolicy Warmii i Mazur, przygotowaliśmy dla Was quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat Olsztyna.

Olsztyn to stolica i największe miasto województwa warmińsko-mazurskiego. Wbrew błędnemu myśleniu, głównie turystów, Olsztyn leży na Warmii, a nie na Mazurach. Miasto liczy, według danych GUS z 2019 roku, blisko 172 tysiące mieszkańców. Olsztyn podzielony jest na 23 osiedla.

Olsztyn ma również bardzo bogatą historię. W bitwie pod Grunwaldem stanął po stronie krzyżaków, natomiast dopiero w 1945 r. miasto wróciło pod polskie władanie. Stolica Warmii i Mazur kojarzona jest z przepiękną przyrodą, lasami i jeziorami. Z Olsztyna pochodzą gwiazdy estrady i sportu, m.in. Krzysztof Hołowczyc, Joanna Jędrzejczyk i Izabela Trojanowska.

Quiz wiedzy o Olsztynie. Sprawdź się!

Z okazji 667. urodzin Olsztyna przygotowaliśmy quiz wiedzy o warmińskim mieście. Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Jeśli uważasz się za olsztynianina, musisz mieć 10/10. Powodzenia!

Tak wygląda strajk kobiet w Warszawie