Piotr Bałtroczyk WZRUSZAJĄCO o pośle Krzysztofie Lipcu z PiS. "Zaczyna mnie FASCYNOWAĆ"

2021-01-21 12:48 tom
Piotr Bałtroczyk WZRUSZAJĄCO o pośle Krzysztofie Lipcu z PiS. Zaczyna mnie FASCYNOWAĆ
Autor: Adam Rędzikowski/Jarosław Roland Kruk/Wikimedia Commons Piotr Bałtroczyk WZRUSZAJĄCO o pośle Krzysztofie Lipcu z PiS. "Zaczyna mnie FASCYNOWAĆ"

Poseł Krzysztof Lipiec nie należy do najbardziej znanych parlamentarzystów na arenie ogólnopolskiej, choć w strukturach lokalnych jest niezwykle wpływowy, to właśnie on jest szefem świętokrzyskiego PiS-u. Okazuje się jednak, że bezgraniczne oddanie i cześć, jakim darzy Jarosława Kaczyńskiego, odbija się coraz szerszym echem. Niedawno na wpis posła w mediach społecznościowych zwrócił uwagę Piotr Bałtroczyk. Znany satyryk przyznał, że poseł ze Starachowic "zaczyna go fascynować".

Pochodzący z Olsztyna Piotr Bałtroczyk z uwagą śledził sobotnią mszę za śp. Jadwigę Kaczyńską, której wisienką na torcie było przemówienie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS podczas mszy za pamięć własnej matki nie omieszkał wspomnieć o... Amber Gold czy też o złu, które "atakuje Polskę i kościół". Wizyta Kaczyńskiego w Świętokrzyskiem to doskonała okazja dla regionalnych posłów i działaczy, by nieco "ogrzać się" w blasku prezesa. Tak też uczynił Krzysztof Lipiec, poseł PiS i szef świętokrzyskich struktur partii. Parlamentarzysta zamieścił obszerną fotorelację z wydarzenia, pochwalił się też zdjęciem z samym prezesem Kaczyńskim, który zasiadł tuż obok niego w kościelnej ławie. Dwaj starsi panowie nie pamiętali o dystansie społecznym, ale przynajmniej mieli na twarzach maski.

ZOBACZ TEŻ: Skarżysko: "Wojna" w fabryce broni! Prezydent miasta prosi o pomoc... SASINA!

Jarosław Kaczyński i Krzysztof Lipiec
Autor: Krzysztof Lipiec Facebook Jarosław Kaczyński i Krzysztof Lipiec

Starachowice. Pamiętamy o Pierwszej Matce Rzeczypospolitej. Śp. Jadwiga Kaczyńska jest Honorową Obywatelką Starachowic - napisał Lipiec.

Wpis Krzysztofa Lipca został udostępniony przez Piotra Bałtroczyka. Satyryk nie ukrywa, że ambitne próby zdobycia uznania w oczach Kaczyńskiego, które podejmuje Lipiec, sprawiły, że jest nim "zafascynowany". Bałtroczyk umieścił bowiem kolejny wpis posła, już usunięty, w którym... ciężko powiedzieć, co autor miał na myśli.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nie będzie można odmówić mandatów? Świętokrzyski poseł podpisał się pod KONTROWERSYJNYM projektem PiS!

Czy niektórzy zapomnieli jak 8 lat temu był lookdown? Kiedy proponowano nam szczaw i mirabelki - napisał z błędem Lipiec.

Poseł Lipiec zaczyna mnie fascynować. Jego wybroczyny intelektualne zasługują na udostępnianie. Jest posłem od 15 lat, wcześniej uczył dzieci fizyki. Źle widzę twoją przyszłość maluszku - ocenił satyryk.

Szczaw i mirabelki pojawiły się we wpisie posła Lipca. Parlamentarzysta natomiast nawet się nie zająknął o misce ryżu.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem