Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [GALERIA]

2020-08-07 9:31 SCH

Mazury to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Polski przez turystów, nie tylko tych krajowych, ale i zagranicznych. "Kraina Tysiąca Jezior" przyciąga wspaniałą przyrodą, a takie ośrodki jak Giżycko, Mrągowo czy Mikołajki rokrocznie są oblegane przez turystów. Mazury to jednak nie tylko wypoczynek na jeziorach i w lasach. Prezentujemy wam 10 nieznanych faktów i ciekawostek o Mazurach!

Mazury - geneza i historia

Mazury to region geograficzno-kulturowy w północno-wschodniej Polsce. Obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego, administracyjnie wchodzi w skład województwa warmińsko-mazurskiego. Nazwa Mazury pochodzi od określenia smolarzy zamieszkujących tereny leśne w tym regionie i to właśnie od nich pochodzi nazwa Mazury.

10 faktów i ciekawostek o Mazurach

To jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski pod względem turystycznym. Obfituje w jeziora i lasy. Na Mazurach każdego lata wypoczywają turyści z całego kraju oraz obcokrajowcy. Mazury kojarzą się przede wszystkim z przyrodą, jednak jest to kraina z bogatą historią. Przejrzyjcie naszą galerię, gdzie obejrzycie 10 nieznanych faktów i ciekawostek o Mazurach!

Rybołów na polowaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.