Szukasz pracy podczas pandemii? Najbardziej poszukiwane zawody

2020-09-14 17:36 maal
Rozmowa kwalifikacyjna/praca
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Rozmowa kwalifikacyjna/praca

Pandemia koronawirusa w Polsce zatrzęsła gospodarką, rynkiem pracy i życiem zwykłych ludzi. Wiele osób straciło pracę, inni zaczęli kwestionować sensowność wykonywanej pracy. Efekt jest taki, że nigdy wcześniej tak wielu ludzi nie myślało nie tylko nad zmianą firmy, ale wręcz nad kompletną zmianą branży. Czy mając już kompletne CV nadal można się przekwalifikować? Jak zmienić branżę? W jakich zawodach są poszukiwani pracownicy i gdzie zdobyć zupełnie nowe doświadczenie? Nagłe przejście do zupełnie innego, zawodowego świata to trudne zadanie, ale wbrew pozorom nie niemożliwe. M.in. z powodu pandemii koronawirusa na znaczeniu zyskują zupełnie nowe zawody, a z powodu trwającej technologicznej rewolucji powstają zupełnie nowe branże. To sprawia, że świat stoi otworem na elastycznych pracowników gotowych na zmianę i chętnych do zdobywania zupełnie nowych kwalifikacji. Oto kilka zawodów przyszłości, w których możecie znaleźć zatrudnienie.

Pandemia koronawirusa w Polsce okazała się nie tylko problemem zdrowotnym, ale wręcz rewolucją społeczno-gospodarczą. Z dnia na dzień wielu pracowników musiało kompletnie zmienić tryb i sposób wykonywania obowiązków. Z powodu kryzysu wielu straciło także zatrudnienie. Dla innych atmosfera nagłych zmian stała się impulsem do rozważań na temat przyszłości swojej kariery. Podczas gdy nasze życie zmienia się z każdym dniem, rozkwitają zupełnie nowe zawody i branże. Według ekspertów od zatrudnienia, technologia i telekomunikacja coraz bardziej będą wnikać w nasze codzienne życie, a różne profesje zaczną się przeplatać. Jak odnaleźć się na rynku pracy przyszłości?

GUS wyliczył, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w lipcu wyniosła 1, 029 mln osób. To niewiele więcej niż w czerwcu, kiedy to w takiej sytuacji było 1,026 mln osób. Co przyniesie przyszłość? Nie wiadomo. Na razie zarówno pracodawcy, jak i pracownicy czekają na druga falę epidemii. Jeśli niezbędny będzie kolejny lockdown, to sytuacja na rynku pracy może znacznie się pogorszyć.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce: GUS pokazuje jak zmieni się twoja praca

Maciej Hamankiewicz: Przepraszam za lekarzy, którzy przestraszyli się koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Według portalu Money.pl listę zawodów, w których najbardziej potrzeba pracowników otwiera specjalista ds. BHP. Wszystko dlatego, że w covidowej rzeczywistości bezpieczeństwo w pracy stało się priorytetem.

Kolejny zawód, który jeszcze przez jakiś czas będzie atrakcyjny to Ekspert ds. e-commerce. Pracownicy na tym stanowisku zajmują się obsługą internetowego handlu. Digital manager, który również jest wymieniony w rankingu, to specjalista od koordynacji kampanii interaktywnych w domach mediowych. Taka osoba opracowuje strategie marketingowe i odpowiada za kształt kampanii.

Pod tajemniczym terminem "specjalista business intellligence" to osoba odpowiedzialna za analizę potrzeb biznesowych klienta oraz wyciąganie wniosków z dostępnych danych.

Inny zawód, który kusi perspektywą wysokich zarobków i dużego zapotrzebowania na pracowników to UX designer, czyli specjalista od doświadczenia użytkownika, czyli mówiąc wprost, za to jak wygodne i intuicyjne są interfejsy aplikacji czy stron internetowych.