Wójt gminy Grunwald donosi na lesbijki. Napisał list do Morawieckiego

2021-04-19 10:30
Adam Szczepkowski, wójt gminy Grunwald
Autor: Adam Szczepkowski wójt gminy Grunwald Adam Szczepkowski, wójt gminy Grunwald.

Adam Szczepkowski, wójt gminy Grunwald (woj. warmińsko-mazurskie), napisał list, skierowany do polskiego premiera, w którym skarży się na lokalnych samorządowców i pracowników gminnych instytucji. Zdaniem Szczepkowskiego, przeszkadzają oni w realizacji jego pomysłów na rozwój i poprawę fatalnej sytuacji finansowej gminy. Szerokim echem odbiły się jednak słowa wójta o orientacji seksualnej córek dwóch radnych, które są lesbijkami. Według wójta, orientacja seksualna córek, świadczy niekompetencje radnych.

Wójt gminy Grunwald Adam Szczepkowski nie przebierał w słowach w liście, skierowanym do premiera. Szczepkowski sformułował bardzo poważne zarzuty wobec lokalnych samorządowców i pracowników gminnych instytucji. Jego zdaniem, działania tych osób, przeszkadzają w realizacji pomysłów na rozwój gminy Grunwald i poprawę fatalnej sytuacji finansowej. Przypomnijmy, że Adam Szczepkowski jest wójtem gminy Grunwald od 2018 roku. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zastąpił na stanowisku Henryka Kacprzyka, pełniącego funkcję przez niemal 30 lat.

Największym echem odbiły się jednak słowa Szczepkowskiego o orientacji córek dwóch radnych, w tym przewodniczącej rady. Ich córki są lesbijkami, co miałoby wpływać na niekompetencje radnych. W lokalnym środowisku zawrzało. Zareagował m.in. Olsztyński Marsz Równości.

Marsz Równości o słowach wójta. "Godne potępienia"

Zostaliśmy poinformowani o sytuacji, w której Adam Szczepkowski - wójt gminy Grunwald - w piśmie do Premiera Polski informuje między innymi o tym, że Ewa Bawolska - przewodnicząca rady gminy - i Małgorzata Kamińska - radna gminy - mają córki lesbijki. Informacja ta została zamieszczona w kontekście sugerowanego braku kompetencji w obejmowanych przez nie stanowiskach.Wykorzystywanie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, szczególnie dzieci, do uzyskania własnych politycznych korzyści, jest godne potępienia. Tylko w ubiegłym tygodniu Krystyna Pawłowicz upubliczniła informację o 10-letniej dziewczynce w celu zaatakowania jej rodziców i szkoły, w której nauczyciele zwracają się do niej wybranym przez nią imieniem oraz dotarła do nas informacja o popełnieniu samobójstwa przez nastoletnią osobę LGBT+ — czytamy we wpisie Olsztyńskiego Marszu Równości w mediach społecznościowych.

W piśmie wójta, które każdy może pozyskać drogą informacji publicznej, informuje on, że przewodnicząca Rady Gminy Grunwald leczy się psychiatrycznie, co również wykorzystuje do jej stygmatyzacji. Takim działaniom również się sprzeciwiamy — informuje Olsztyński Marsz Równości.

Mocne słowa literata o liście wójta. "Co za syf!"

Do sprawy odniósł się również znany literat Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. — Naprawdę?! Naprawdę, idziemy w tym kierunku?!... Co za syf! Wobec naszych dzieci, wobec młodych ludzi stajemy się zwyrodnialcami. Panie wójcie, jeśli to prawda, jest pan - nie będę szukał omijających, w imię humanizmu, metafor - zwykłym gnojem. Zostawmy nasze dzieciaki w spokoju. Niech będą, kim chcą: lesbijkami, gejami, anarchistami, lewakami, prawakami, punkami, heterykami, cyklistami, harcerzami. Niech będą, kim tylko zamarzą być. To ich świat, ich życie, ich wrażliwość, ich droga — napisał Sieniewicz.

Na tym nie koniec oskarżeń wójta Adama Szczepkowskiego. W liście do polskich władz pisze m.in. przywłaszczeniu 300 tysięcy złotych przez dyrektorkę jednej ze szkół czy kradzież kart do głosowania. Szczepkowski, jak sam napisał, zmaga się z pozostawionym przez swojego poprzednika "chaosem oraz korupcją".

Express Biedrzyckiej - Jacek Karnowski: Chcemy współpracować z rządem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE