Zielona Armia kompletuje skład. W Indykpolu AZS Olsztyn zagra Jakub Ciunajtis [AUDIO]

2020-06-30 11:27 AK
Indykpol AZS Olsztyn zakontraktował kolejnego zawodnika
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Jakub Ciunajtis zagra w Indykpolu AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn wyraźnie odmładza skład. Dowodem jest kolejny siatkarz, który właśnie dołączył do drużyny. Władze klubu z Kortowa złożyły ofertę Jakubowi Ciunajtisowi, a ten propozycję przyjął.

Gra w Olsztynie nie będzie dla 22- latka z Pasłęka żadną nowością. Ciunajtis jest wychowankiem AZS Olsztyn, przygodę z siatkówką zaczynał pod okiem trenera Sergiusza Salskiego. W sezonie 2016/2017, był podstawowym libero Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach Młodej Ligi, która stanowi zaplecze seniorskich rozgrywek PlusLigi.

Ciunajtis przez ostatnie trzy sezony stanowił o sile drugoligowego AZS UWM Olsztyn. W 2019 roku, wywalczył ze swoją drużyną srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Ekipa z Kortowa zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Nadchodzący sezon 2020/2021 będzie dla Ciunajtisa debiutem w elicie siatkarskiej.

Bardzo ucieszyłem się z oferty pozostania w Olsztynie, tym bardziej, iż studiuję na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Była to najlepsza oferta i bez wahania podjąłem decyzje- mówi nowy libero Indykpolu Azs Olsztyn.

Jakub Ciunajtis: Mogę zagrać z najlepszymi i zobaczyć, jak wygląda profesjonalna siatkówka

Jakub Ciunajtis w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 15. 22- latek zastąpi w akademickim klubie Jakuba Zabłockiego, który odszedł po pięciu sezonach gry w PlusLidze.

Indykpol AZS Olsztyn zakontraktował kolejnego zawodnika
Autor: Indykpol AZS Olsztyn Jakub Ciunajtis zagra w Indykpolu AZS Olsztyn

Olsztyńscy siatkarze mają już oficjalnie potwierdzony terminarz rozgrywek. Sezon 2020/2021 w Pluslidze startuje we wrześniu. Indykpol AZS rozgrywki zainauguruje meczem wyjazdowym - 12 wrzesnia z Czarnymi w Radomiu. Tydzień później u siebie akademicy zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki, a 26 września – także we własnej hali z Aluronem Virtu Zawiercie. W sumie podopieczni trenera Daniela Castelaniego będą mieli do rozegrania 26 spotkań.

Gigantyczna ulewa w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.