Mistrz świata zmienił klub! Jakub Kochanowski siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

2020-07-07 18:39 Marcin Ciechański
Jakub Kochanowski
Autor: Cyfrasport Jakub Kochanowski

Jakub Kochanowski, o czym mówiło się od dłuższego czasu, oficjalnie przeniósł się z PGE Skry Bełchatów do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. To bez dwóch zdań jeden z największych hitów transferowych przed nadchodzącym sezonem PlusLigi!

Jakub Kochanowski był łączony przenosinami do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od dawna. W końcu transfer został oficjalnie potwierdzony przez klub. W ten sposób reprezentant Polski zamknął skład na sezon 2020/2021. Oprócz niego, w ekipie Nikoli Grbicia zagrają m.in. Benjamin Toniutti, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski.

Michał Kubiak dla „Super Expressu”: To Vital jest tutaj szefem

Michał Kubiak o igrzyskach: Z tej dziewiętnastki trener wybierze skład na Tokio

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Nie trzeba było mnie długo przekonywać do przyjęcia tej propozycji. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jeden z topowych klubów w Polsce, walczący o najwyższe cele i uczestniczący w Lidze Mistrzów. Przychodzę tutaj walczyć o mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Mam nadzieję, że również w rozgrywkach Ligi Mistrzów zajdziemy daleko. Oczywiście nie możemy celować w nic innego niż mistrzostwo Polski, bo myślę że każdy medal jest sukcesem dla klubów PlusLigi. Myślę jednak, że zdobywając srebro czy brąz ta drużyna, składająca się z ambitnych chłopaków czułaby pewien niedosyt, dlatego mam nadzieję, że będę w stanie pomóc zdobyć ten złoty medal - powiedział siatkarz cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Ekspert nazwał Bartosza Kurka POTWOREM!

Kochanowski ma 22 lata i gra na pozycji środkowego. Przez ostatnie dwa lata był siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Wraz z reprezentacją Polski wywalczył między innymi złoto mistrzostw świata 2018 i brąz mistrzostw Europy 2019.