Podbeskidzie z awansem! "Górale" wracają po czterech latach do Ekstraklasy [WIDEO]

2020-07-15 20:35 Marcin Szczepański
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Autor: Cyfrasport Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała

Stało się! Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań w pierwszej Podbeskidzie Bielsko-Biała zapewniło sobie promocję do Ekstraklasy. Mają cztery punkty przewagi nad drugą Stalą i osiem nad Wartą. Lider nie zmarnował szansy i pokonał 4:3 u siebie Odrę Opole. W nagrodę cieszy się z promocji do elity polskiego futbolu.

Po godzinie Podbeskidzie prowadziło już 4:1. Bramki zdobyli: Bartosz Jaroch, Karol Danielak Michał Rzuchowski, a jedno trafienie było samobójcze.  W końcówce "Góralom" przytrafiła się chwila słabości, co wykorzystali piłkarze z Opola, którzy postraszyli gospodarzy, strzelili dwa gole i zmniejszyli rozmiary porażki. W tym fragmencie błąd popełnił bramkarz Martin Polacek, który po jednym ze strzałów wypuścił piłkę z rąk. Ozdobą spotkania było trafienie z pierwszej połowy, gdy niesamowitego gola strzelił Patryk Janasik.

Były reprezentant Polski żegna się z klubem. "Zostawiłem kawałek siebie"

Podbeskidzie po raz ostatni w Ekstraklasie występowało przed czterema laty. Na najwyższym szczeblu spędziło w sumie pięć sezonów. Największym sukcesem było 10. miejsce w edycji 2013/14. Piłkarzy Odry w końcówce sezonu czeka trudna walka o uratowanie pierwszoligowego bytu.

Przymierzył idealnie. Tak padł najładniejszy gol 35. kolejki Ekstraklasy [WIDEO]

GOL SEZONU? Piłkarz Odry Opole popisał się genialnym uderzeniem! [WIDEO]

TWARDZIEL! Damian Kądzior: Złamany nos to nie tragedia

ŚMIESZNA SYTUACJA Radosław Majdan zadał synkowi pytanie i dostał mistrzowską odpowiedź [ZDJĘCIE]

ZOBACZ skrót meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole
Autor: Polsat Sport Skrót meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole Link: Skrót meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole