"Bardzo zły stan psychiczny, depresja". To życie ofiary księdza pedofila z Płocka [AUDIO]

2020-01-29 13:45
Bardzo zły stan psychiczny, depresja. To życie ofiary księdza pedofila z Płocka [AUDIO]
Autor: FeeLoona/Pixabay.com Ofiarą księdza pedofila z Płocka jest małoletni chłopiec, który był ministrantem, zdj. ilustracyjne

O zatrzymaniu, a następnie aresztowaniu księdza pedofila z Płocka poinformowała tamtejsza prokuratura okręgowa. Śledztwo w tej sprawie jeszcze trwa, ale mężczyzna usłyszał już 3 zarzuty. Jeden z nich dotyczy poczęstowania nieletniego chłopca nieznanym napojem, w wyniku czego stracił on świadomość, a następnie został doprowadzony przez mężczyznę do poddania się innej czynności seksualnej.

Po zdarzeniu z 2016 r. chłopiec zerwał kontakty z księdzem, a obecnie jest w bardzo złym stanie psychicznym i choruje na depresję. Zmieniło się jego zachowanie, zamknął się w sobie, nie chciał nic powiedzieć swoim bliskim o tym, co zaszło między nim a duchownym, zaczęły się kłopoty w szkole.

W trakcie przesłuchania ofiary przed Sądem Rejonowym w Płocku, które odbyło się 17 stycznia w obecności psychologa, zeznała ona, że mężczyzna dotykał ją "po kumpelsku" i że "widziała u księdza dużo zdjęć z nagimi chłopcami".

Podejrzanym w tej sprawie jest duchowny o inicjałach K.L. z Domu Księży Emerytów w Płocku. Prokuratura rejonowa postawiła mu 3 zarzuty, ale do żadnego się nie przyznał i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Zawiadomienie dotyczące podejrzeń wobec księdza pedofila złożyła we wrześniu ub.r. Kuria Diecezjalna w Płocku.

To nie pierwsze postępowanie wobec księdza - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE