Płock. Sekret papieski zdjęty! Jest decyzja ws. księdza pedofila!

2020-02-21 8:56
Płock. Sekret papieski zdjęty! Jest decyzja ws. księdza pedofila!
Autor: Senlay/Pixabay.com Księdzu pedofilowi postawiła już zarzuty prokuratura w Płocku

Kuria Diecezjalna w Płocku postanowiła zastosować się do restryktu papieża Franciszka z 17 grudnia 2019 r. Zgodnie z nim w sprawach dotyczących postępowań wobec duchownych oskarżonych o wykorzystywanie małoletnich zdjęty zostaje tzw. sekret papieski. W tym przypadku chodzi o księdza pedofila Krzysztofa L., któremu zostały kilka tygodni temu postawione zarzuty prokuratorskie.

O zdjęciu tzw. sekretu papieskiego poinformowała Kuria Diecezjalna w Płocku. Stało się to za sprawą reskryptu papieża Franciszka z 17 grudnia ubiegłego roku odnoszącego się do spraw dotyczących postępowań wobec duchownych oskarżonych o wykorzystywanie małoletnich. To oznacza, że kuria przekazała wszystkie dokumenty, o jakie wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Płocku, która już kilka tygodni temu przedstawiła księdzu pedofilowi trzy zarzuty.

Agent Tomek doprowadzony do sądu w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE