Płock. "Widział u księdza dużo zdjęć z nagimi chłopcami"! Sam padł jego ofiarą! [AUDIO]

2020-01-29 11:48
Płock. Widział u księdza dużo zdjęć z nagimi chłopcami! Sam padł jego ofiarą!
Autor: Senlay/Pixabay.com Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi śledztwo ws. księdza o inicjałach K.L., zdj. ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Płocku prowadzi śledztwo w sprawie duchownego o inicjałach K.L. Mężczyzna miał m.in. poczęstować nieletniego nieustalonym napojem, przez który stracił on świadomość, a następnie doprowadzić go do poddania się innej czynności seksualnej. Wykorzystany chłopiec zeznał ponadto, że "widział u księdza dużo zdjęć z nagimi chłopcami". Duchowny został już tymczasowo aresztowany.

Zeznania chłopca, który sam padł ofiarą księdza, potwierdziły się po przeszukaniu mieszkania duchownego. W jego lokum w Domu Księży Emerytów w Płocku znaleziono filmy i zdjęcia z udziałem osób nieletnich. które mają charakter pornograficzny. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Decyzją Sądu Rejonowego w Płocku został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Jak zeznały matka i babcia chłopca, jego znajomość z księdzem zaczęła się w 2015 r., gdy był ministrantem. Duchowny zagadnął go i przekazał swój numer telefonu. Od tego czasu zaczęli utrzymywać kontakt telefoniczny, esemesowy i mailowy. Mężczyzna odwiedzał nawet chłopca w domu, ale rodzina nie widziała w tym nic złego.

W lipcu 2015 roku chłopiec z księdzem odbyli pierwszy wspólny wyjazd do Zakopanego, a później kolejne, m.in. do Warszawy, na pizzę i basen. W tym czasie u mężczyzny pojawiły się „pierwsze dziwne zachowania”. Ich kulminacja miała miejsce w nocy z 30 na 31 grudnia 2016 r. Duchowny poczęstował nieletniego nieustalonym napojem, co spowodowało, że stracił on świadomość, a następnie doprowadził chłopca do poddania się innej czynności seksualnej. Od tamtego momentu chłopiec definitywnie zerwał z nim kontakt.

To nie pierwsze postępowanie wobec księdza - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE