Płock. Wstrząsające zarzuty dla księdza pedofila. Kuria przeprasza ofiary

2020-11-13 10:19
Płock. Wstrząsające zarzuty dla księdza pedofila. Kuria przeprasza ofiary
Autor: kisistvan77/cc0/Pixabay.com Kuria Diecezjalna w Płocku przeprosiła w komunikacie ofiary księdza pedofila

Prokuratura Rejonowa w Płocku skierowała w tym tygodniu akt oskarżenia przeciwko księdzu pedofilowi Krzysztofowi L. Na duchownym ciąży 7 wstrząsających zarzutów, w tym m.in. doprowadzenie dwóch małoletnich chłopców do poddania się innej czynności seksualnej i uprawianie seksu z pensjonariuszem DPS. Kuria Diecezjalna w Płocku postanowiła przeprosić wszystkie ofiary księdza pedofila.

Wstrząsające zarzuty dla księdza pedofila znalazły się w akcie oskarżenia skierowanym przez Prokuraturę Rejonową w Płocku do tamtejszego sądu. Mężczyzna odpowie m.in. za doprowadzenie dwóch małoletnich chłopców do poddania się innej czynności seksualnej i uprawianie seksu z pensjonariuszem DPS, którego bezradność i intelektualną niepełnosprawność wykorzystał duchowny.

Płock. Ksiądz pedofil uprawiał seks w DPS. Wykorzystał dwóch chłopców. Są zarzuty!

Kuria Diecezjalna w Płocku po raz kolejny przeprasza na swojej stronie internetowej ofiary księdza pedofila.

- Pragniemy wyrazić głęboki ból i żal z powodu krzywd jakich doznały ofiary tego duchownego. Kolejny raz przepraszamy je za doznane cierpienie. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom - czytamy w komunikacie.

Śledztwo ws. księdza pedofila Krzysztofa L. zostało wszczęte po tym, jak we wrześniu ub.r. zawiadomienie w tej sprawie złożyła w prokuraturze rejonowej Kuria Diecezjalna w Płocku.

Kraków: protest przeciwko kard. Dziwiszowi

Najwyższe drzewa świata [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE