Dlaczego Twoje poszukiwania pracy nie przynoszą efektu?

i

Autor: materiały prasowe pracuj.pl Dlaczego Twoje poszukiwania pracy nie przynoszą efektu?

Dlaczego Twoje poszukiwania pracy nie przynoszą efektu?

2020-10-19 8:15

Jeżeli obecnie jesteś osobą bezrobotną, doskonale wiesz, jak można być sfrustrowanym gdy mija kolejny tydzień a Ty wciąż nie otrzymałeś zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną mimo wysłania wielu zgłoszeń. Być może jesteś już po kilku spotkaniach rekrutacyjnych, jednak żadne z nich nie przyniosło Ci upragnionej propozycji zatrudnienia? Gdy czujesz, że Twoje starania o pracę nie przynoszą rezultatu, być może popełniasz któryś z powszechnych błędów.

Twoje CV zawsze wygląda tak samo

O sukcesie w poszukiwaniu pracy nie decyduje liczba wysłanych zgłoszeń, ale ich jakość. Możesz wysyłać setki CV i nie uzyskiwać żadnych efektów. Dzieje się tak zazwyczaj, jeśli wysyłasz do wszystkich taki sam dokument. Lepiej prześlij mniej aplikacji, jednak bardziej dopracuj je pod kątem stanowisk, na które chciałbyś się dostać. Za każdym razem zastanów się, czego wymaga w ogłoszeniu na Pracuj.pl pracodawca i zgodnie z tymi wytycznymi opracuj swój życiorys zawodowy. Podkreślaj w nim te elementy, które przedstawią Cię jako wymarzonego kandydata na pracownika w wybranej firmie. Nie idź na łatwiznę. Szablony dostępne w internecie mogą być dla Ciebie inspiracją do stworzenia własnego CV, jednak nie kopiuj ich bezmyślnie. Rekruterzy od razu wyczują takie postępowanie i raczej nie zainteresują się przygotowanym w ten sposób dokumentem.

Okazujesz desperację

Być może jesteś w trudnej sytuacji i musisz znaleźć zatrudnienie jak najszybciej. Twoje szanse na etat może przekreślić nadmierne okazywanie desperacji w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Specjaliści ds. HR bez trudu wyczuwają taką postawę. Postaraj się opanować emocje i podejść do spotkania rekrutacyjnego z nieco większym luzem. To nie jest łatwe, jednak z pewnością pozwoli Ci zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania propozycji pracy.

Niewystarczająco przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej

Fiasko podczas rozmów kwalifikacyjnych ponoszą często osoby, które przychodzą na nie bez uprzedniego przygotowania się. Obecnie w sieci dostępnych jest wiele scenariuszów rozmów oraz przykładowych pytań, jakie mogą zadawać prowadzący je rekruterzy. To duża pomoc podczas przygotowań do interview. Najczęstszym problemem kandydatów na pracowników jest pytanie o wiedzę dotyczącą firmy, w której chcieliby znaleźć zatrudnienie. Zaskakująco dużo osób zacina się wtedy i nie ma nic do powiedzenia. Pamiętaj żeby zawsze zorientować się, kim jest Twój potencjalny pracodawca. Jeżeli tego nie wiesz, okazujesz, że nie za bardzo zależy Ci na zdobyciu pracy.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki