Dom kultury na kółkach, kino plenerowe, a nawet potańcówki dla seniorów. Tak zmieni się Poznań? [AUDIO]

2016-03-13 10:29 Joanna Pachla
Już nie tylko centrum ma przyciągać mieszkańców i turystów
Autor: David Castor/CC0/Wikipedia Już nie tylko centrum ma przyciągać mieszkańców i turystów

Właśnie takie atrakcje pojawią się w Poznaniu dzięki tegorocznym dotacjom na rozwój kultury. Jak zapowiada Marcin Kostaszuk z Urzędu Miasta, od dzisiaj nie tylko centrum będzie tętnić życiem.

W sumie dofinansowano aż 165 projektów. Łącznie Poznań przeznaczy w tym roku na kulturę 10,5 mln złotych.

Co ciekawe, nie wszystkie pieniądze zostaną wydane w obszarze ścisłego centrum.

- Ten wniosek pojawiał się bardzo często. Że my trochę za bardzo jesteśmy skupieni na centrum miasta, że może zbyt wiele dzieje się tutaj kosztem tego rozrastającego się cały czas Poznania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tym razem było na to znacznie więcej pieniędzy - przyznaje Marcin Kostaszuk. 

Posłuchaj wypowiedzi Marcina Kostaszuka:

Potrzeba nam edukacji

Część funduszy trzeba było przeznaczyć także na organizację dwóch wielkich rocznic: chrztu Polski oraz Poznańskiego Czerwca '56.

- Te projekty są na poły edukacyjne. Bo wiadomo, te historyczne rocznice wymagają pewnego przygotowania, żebyśmy rzeczywiście docenili znaczenie czy chrztu Polski, czy przede wszystkim powstania Poznańskiego Czerwca. Wydaje mi się, że potrzebna jest cały czas edukacja - dodaje Kostaszuk. 

Ciąg dalszy:

Materiał dźwiękowy przygotował reporter Radia ESKA, Kuba Krzyżański. 

Czytaj także: Poznańskie murale podbijają Instagram! Zobaczcie najciekawsze zdjęcia [GALERIA]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE