Gostyń. 31-latek wciągnął 8-latka do toalety z przebieralni. Próbował go zgwałcić. Chłopiec wyrwał się i uciekł oprawcy

i

Autor: shutterstock(2)

ATAK PEDOFILA NA BASENIE

Gostyń. 31-latek wciągnął 8-latka do toalety z przebieralni. Próbował go zgwałcić. Chłopiec wyrwał się i uciekł oprawcy

2022-12-04 20:33

Pierwsze informacje o ataku pedofila na gostyńskim basenie pojawiły się w środę (30 listopada) w godzinach popołudniowych. Wokół lokalnej pływalni pojawiło się kilkanaście zastępów policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego siłą wciągnął dziecko z przebieralni do toalety, gdzie próbował je zgwałcić. 8-letni chłopiec wyrwał się oprawcy i uciekł.

Gostyń. Atak pedofila na basenie. 8-latek uciekł oprawcy

O akcji policji na gostyńskim basenie pierwsze informacje przekazali czytelnicy strony internetowej gostyn24.pl. Więcej wiadomości w tej sprawie przekazał w sobotę (3 grudnia) szef gostyńskiej prokuratury Jacek Masztalerz, który potwierdził przerażające zdarzenie. Tego dnia na basenie odbywały się zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 8 lat.

W pewnym momencie jedno z dzieci źle się poczuło i udało się do przebieralni i toalety. Po chwili chłopiec wrócił. Przerwał zajęcia i miał pozostać pod opieką wychowawczyni. Po chwili jednak poszedł po ręcznik, aby się okryć. Wówczas doszło do zdarzenia, o którym wiemy na razie z relacji pośrednich - od nauczycielki i matki, z którą rozmawiał po zdarzeniu – mówił prokurator Jacek Masztalerz.

Gdy nauczycielka spojrzała na dziecko, to podeszło do niej dość szybkim krokiem i rozpłakało się. Chłopiec przekazał, że w pomieszczeniach przebieralni doszło do pewnego zdarzenia. 31-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, siłą wciągnął dziecko z przebieralni do toalety, gdzie doszło do zachowań określanych w przepisach prawa jako inne czynności seksualne – mówił dalej prokurator Jacek Masztalerz.

Dzięki reakcji obronnej chłopcu w pewnym momencie udało mu się wyrwać i z toalety wrócić na teren pływalni, a następnie powiadomić o tym nauczycielkę. Zatrzymania społecznego podejrzanego mężczyzny dokonali pracownicy basenu – dodaje szef gostyńskiej prokuratury.

Atak pedofila na basenie. Podejrzany został zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Mężczyzna został zatrzymany. Przesłuchano świadków oraz matkę dziecka. 31-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego usłyszał zarzuty.

Okazało się, że zatrzymany był już wcześniej karany za dopuszczenie się innych czynności seksualnych, ale sprawę najprawdopodobniej umorzono z uwagi na jego niepoczytalność.

Wobec 31-latka, gostyński sąd zastosował trzy miesiące aresztu. Zlecono też badanie psychologiczno-seksuologiczne podejrzanego. Sąd planuje również przesłuchać 8-latka.

Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają