Grodzisk Wlkp. 13-latka powiedziała o spotkaniu z kolegą. Czekał na nią pedofil!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ KPP Grodzisk Wlkp. Grodzisk Wlkp. 13-latka powiedziała o spotkaniu z kolegą. Czekał na nią pedofil!

30-latek usłyszał zarzuty

Grodzisk Wlkp. 13-latka powiedziała o spotkaniu z kolegą. Czekał na nią pedofil!

2022-08-01 9:52

Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego zatrzymali 30-latka podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna umówił się z 13-latką na spotkanie, do którego na szczęście nie doszło. Teraz grozi mu kilka lat więzienia.

Kilka dni temu policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. podczas patrolu w pobliżu torów przy ul. Poznańskiej w Grodzisku Wlkp. zauważyły dziwnie zachowującego się mężczyznę. Był to 30-latek z powiatu poznańskiego. - Funkcjonariuszki zaniepokojone zaobserwowaną sytuacją, udały się w kierunku mężczyzny, który poruszał się po torowisku - opowiadają mundurowi z KPP Grodzisk Wlkp. Policjantki po drodze spotkały także 13-letnią dziewczynkę, która się znajdowała się w miejscu mało uczęszczanym przez mieszkańców. - Policjantki chwilę rozmawiały z dziewczynką. Powiedziała najpierw, że idzie się spotkać z koleżanka, z którą wcześniej się umówiła. Po chwili jednak przyznała, że idzie na spotkanie z kolegą - dodają funkcjonariusze, których zaniepokoiły słowa dziewczynki.

Chwilę później policjantki porozmawiały z 30-latkiem. Powiedział on, że przyjechał do Grodziska spotkać się z kolegą. - Policjantki jednak były bardziej podejrzliwe i nie uwierzyły w to co mówił mężczyzna. W trakcie dalszej rozmowy przyznał, że przyjechał na spotkanie z dziewczynka, z którą od jakiegoś czasu korespondował przez internetowy komunikator - mówią mundurowi.

Okazało się, że mężczyzna miał w telefonie wiadomości z 13-latką, na którą policjantki natknęły się chwile wcześniej. - Funkcjonariuszki przypuszczając, że mężczyzna może być podejrzany o pedofilie, oraz kontakt o charakterze seksualnym z małoletnią, zatrzymały go do wyjaśnienia - dodają funkcjonariusze, którzy przeszukali także miejsce zamieszkania 30-latka. Zabezpieczono w nim nośniki pamięci oraz komputer, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu danych teleinformatycznych.

30-latek usłyszał zarzut dotyczący elektronicznego kontaktu z osoba małoletnią w celach pedofilskich. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy kary dla pedofilów powinny być wyższe?
Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę ze Stalowej Woli, który wysyłał zdjęcia genitaliów