Gwałciciel grasuje w Międzychodzie? Policja wydała komunikat

2022-04-19 14:02
Gwałciciel grasuje w Międzychodzie? Policja wydała komunikat
Autor: policja.gov.pl Gwałciciel grasuje w Międzychodzie? Policja wydała komunikat

W ostatnim czasie mieszkańcy Międzychodu w województwie wielkopolskim byli bombardowani informacjami o poszukiwaniach gwałciciela. Jego ofiarą miała paść 15-latka. Policja wydała komunikat w tej sprawie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia mieszkańcy Międzychodu mogli spotkać się z niepokojącymi informacjami. - Na terenie całego Międzychodu trwają szeroko zakrojone poszukiwania podejrzanego o gwałt, który miał dopuścić się przestępstwa o charakterze seksualnym oraz kradzieży na 15-letniej mieszkance - tak brzmiała wiadomość, która opanowała media społecznościowe. W związku z tym policjanci wydali komunikat. - Jest to tzw. fake news - napisali mundurowi z KPP w Międzychodzie.

W fałszywym artykule umieszczony był także film, na którym widnieje rzekomy sprawca zdarzenia. - Apelujemy, aby nie odtwarzać nagrania (nie logować się) i nie udostępniać tej nieprawdziwej informacji - dodają policjanci. Przy tej okazji funkcjonariusze proszą wszystkich, aby weryfikowali informacje i sprawdzali je w zaufanych źródłach. - Niestety istnieją ciemne strony Internetu i jedną z nich jest tworzenie i publikowanie fałszywych treści - przypominają.

Ruszył proces zwyrodnialca oskarżonego o gwałt na nastolatku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE