Gwiazda zostaje w wicemistrzu Polski. "Zakochałem się w tym klubie"

2020-08-05 18:34 MaSz
Lech Poznań, Pedro Tiba
Autor: Cyfra Sport Pedro Tiba

Kluby Ekstraklasy przygotowują się do nowego sezonu. Trwa także podpisywanie kontraktów z nowymi piłkarzami i przedłużanie z obecnymi. W wicemistrzu Polski zostaje jeden z najważniejszych graczy, który od dwóch lat jest liderem zespołu. W Lechu Poznań dalej będzie występował Pedro Tiba.

To bardzo aktywne okienko w poznańskim klubie. Przed nowym sezonem zakontraktowano już trzech graczy. Nowymi zawodnikami zostali bramkarz Filip Bednarek, prawy obrońca Alan Czerwiński i napastnik Mikael Ishak. Ale to nie koniec wzmocnień. Jak pisaliśmy na łamach naszego portalu w kręgu zainteresowań Lecha jest Czech Jan Sykora ze Slavii Praga, który ostatnio był wypożyczony do Jablonca.

Jorge Felix o transferze do Turcji: Potrzebowałem nowego wyzwania

Dobra wiadomość jest taka, że w nowym sezonie dalej w barwach "Kolejorza" będzie występował Pedro Tiba. Portugalczyk ma za sobą już dwa sezony na Bułgarskiej i w każdym z nich był liderem zespołu. Teraz klub z Wielkopolski poinformował o przedłużeniu umowy z pomocnikiem. Obecna umowa była ważna do zakończenia przyszłego sezonu. Nowy kontrakt obowiązuje do czerwca 2022 roku. - Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni - powiedział Pedro Tibo, którego wypowiedź cytuje oficjalna strona Lecha. - Dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić to miejsce, dlatego chciałem tu zostać - podkreślił portugalski pomocnik na witrynie "Kolejorza".

Krzysztof Dowhań: Legia to dla Boruca piękne zwieńczenie kariery