Schronisko

i

Autor: Pixabay

Zarzuty dla Hieronima W.

Horror w schronisku dla zwierząt! Martwe psy, straszne warunki. Kierownik aresztowany

2023-02-10 15:44

Przerażające doniesienia z Posadówka w Wielkopolsce! Kierownik tamtejszego schroniska dla zwierząt został zatrzymany i usłyszał zarzut szczególnie okrutnego znęcania się nad 47 psami. W placówce znaleziono martwe zwierzęta. Te, które przeżyły, były bardzo zaniedbane. Hieronim W. nie przyznaje się do winy.

Koszmar zwierząt w schronisku w Posadówku! Poważne zarzuty dla kierownika

Martwe psy i koty, straszne warunki, brudne kojce, wychudzone zwierzęta, brak dostępu do opieki weterynaryjnej, wystarczającej ilości ożywienia i wody, do tego świerzb i pchły, przerośnięte pazury utrudniające poruszanie się. Taki widok zastali 1 lutego policjanci z Komisariatu Policji we Lwówku, wolontariusze fundacji na rzecz ochrony praw zwierząt oraz służby weterynaryjne w schronisku dla zwierząt w Posadówku (Wielkopolskie). Poinformował o tym dziś, w piątek 10 lutego rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Sytuacja w schronisku była wystarczającą podstawą do zatrzymania kierownika placówki na polecenie Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.

Hieronim W. prowadził schronisko grozy. Został aresztowany na polecenie prokuratury

Hieronim W. (46 l.) usłyszał zarzut szczególnie okrutnego znęcania się nad 47 psami. Nie przyznaje się do winy i nie złożył żadnych wyjaśnień. Policja zabezpieczyła dokumentację schroniska. Sprawa jest tak poważna, że mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, tak by uniemożliwić mu matactwo. Hieronimowi W. grozi do pięciu lat więzienia. Jak pomóc odebranym z Posadówka zwierzętom? Pomoc organizuje fundacja Mondo Cane, której strona na Facebooku jest widoczna w tym artykule.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Będziesz MEGA mózgiem już przy 8/10

Pytanie 1 z 10
Hołodomor - wywołana sztucznie przez komunistyczne władze ZSRR klęska głodu (głównie na Ukrainie) - miał miejsce w...
Parada Psów Adoptowanych 2022 w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają