Kopał i bił bezbronnego psa. 35-letnia BESTIA spod Szamotuł

2020-10-27 12:01 bm
Kopał i bił bezbronnego psa. 35-letnia BESTIA spod Szamotuł
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kopał i bił bezbronnego psa. 35-letnia BESTIA spod Szamotuł

Horror w gminie Kaźmierz w powiecie szamotulskim w Wielkopolsce. 35-letni mężczyzna zgotował piekło bezbronnemu psiakowi. Sprawą zajęła się policja i towarzystwo opieki nad zwierzętami.

Funkcjonariusze z Szamotuł otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Kaźmierz dochodzi do znęcania się nad psem. W czwartek (22 października) doszło do interwencji, która potwierdziła te doniesienia.

- Zgłaszający nie znał sprawcy, wiedział jednak, pod jakim adresem dochodziło do przemocy nad zwierzęciem. Dzięki temu, policjanci ustalili, iż podejrzewany o znęcanie nad psem, to 35-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz - informuje mł. asp. Sandra Chuda.

Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli materiał filmowy w sprawie. Ustalenia są szokujące.

- Z ustaleń wynikało, iż sprawca m.in. kopał psa, szarpał oraz uderzał go łańcuchem. Ustalony podejrzany o znęcanie był właścicielem czworonoga - dodaje mł. asp. Chuda.

Pies został przekazany pod opiekę przedstawicielom towarzystwa opieki nad zwierzętami, którzy zabrali go do gabinetu weterynaryjnego w celu sprawdzenia stanu jego zdrowia. Z kolei podejrzany 35-latek został zatrzymany.

- Usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego - wyjaśnia mł. asp. Chuda.

35-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Pies pogryzł 12-latka. Dzieci były same w mieszkaniu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE