Łapka w górę! Pod tym hasłem uczyli dzieci, jak opiekować się psem [WIDEO]

2016-03-12 9:59 Joanna Pachla
Zajęcia odbyły się w SP nr 54 na Junikowie
Autor: Radio ESKA Zajęcia odbyły się w SP nr 54 na Junikowie

Akcję "Łapka w górę” zorganizowali poznańscy studenci. W jej ramach uczniów podstawówek odwiedzili policjanci ze swoimi czworonogami oraz przewodnicy, odpowiedzialni za tak zwaną dogoterapię.

- Każdy pies, który będzie miał trafić do dogoterapii, przechodzi test predyspozycji. Później będzie pracował na przykład z dziećmi niepełnosprawnymi czy dziećmi, które mają jakieś problemy w szkole, choćby z socjalizacją - opowiada Grażyna Jujka, prowadząca takie zajęcia. 

A jak wyglądają takie zajęcia?

- Uczymy na nich dzieciaki przede wszystkim tego, jak czytać postawy psa i kota. Czy mogą podejść do takiego psa i kota, czy taki pies czy kot stanowi zagrożenie dla nich - opowiada Kinga Brzeziecka, kierownik projektu.

Zobacz to na filmie:

"Łapka w górę!" Pod tym hasłem uczyli dzieci, jak opiekować się psem. ;)Więcej na: http://poznan.eska.pl/newsy/lapka-w-gore-pod-tym-haslem-uczyli-dzieci-jak-opiekowac-sie-psem-wideo/129526

Opublikowany przez ESKA INFO Poznań na 12 marca 2016

 

Dzieci były zachwycone

Głównym zainteresowanym, czyli maluchom, taka forma zajęć szybko przypadła do gustu.

- Najbardziej mi się podobało, jak wszyscy opowiadali o tych psach i jak ci panowie przyszli - zachwyca się jedna z dziewczynek.

- Mi najbardziej się podobało, jak można było pójść do psów - ekscytuje się jej kolega. 

Dodajmy, że zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 54 na Junikowie. Organizatorzy z projektem "Łapka w górę" planują odwiedzić jeszcze kilka szkół w Poznaniu.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA, Macieja Melcera:

Czytaj także: Jaśkowiak musi odejść - tak nazwali stronę, na której zbierają głosy przeciw prezydentowi [AUDIO]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE