Mężczyzna podpalił się w sądzie! Wszystko przez wyrok w sprawie rozwodowej? [AKTUALIZACJA]

2016-03-09 12:18 Joanna Pachla
W sądzie ogłaszano wyrok w sprawie rozwodowej
Autor: pixabay.com W sądzie ogłaszano wyrok w sprawie rozwodowej

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 10 w jednej z sal Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Po usłyszeniu wyroku, jeden z mężczyzn oblał się łatwopalną substancją, a następnie podpalił.

Na sali rozpraw poznańskiego sądu podpalił się mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych informacji, usłyszał niekorzystny wyrok w sprawie rozwodowej. Po ogłoszeniu go przez sąd, dopuścił się drastycznego czynu.

- Płomień został niezwłocznie ugaszony przez asystenta sędziego - tłumaczy rzeczniczka sądu, Elżbieta Fijałkowska. Dodaje także, że dzięki błyskawicznej reakcji udało się uniknąć tragedii.

- Te obrażenia nie były na tyle groźne, żeby zagrażały życiu. Mężczyzna był przytomny - słyszymy.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej oraz policja. Z uwagi na duże zadymienie, budynek sądu do końca dnia będzie zamknięty.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA, Macieja Melcera:


Aktualizacja, godz. 16:50

Okazuje się, że stan poszkodowanego jest jednak ciężki - mężczyzna ma poparzone 50 procent powierzchni ciała, z czego w najgorszym stanie są jego ręce. Na szczęście nie doszło do poparzenia dróg oddechowych.

Mężczyzna przebywa na pododdziale oparzeń, podłączony do respiratora. Znajduje się bowiem w stanie śpiączki farmakologicznej.

Czytaj także: Krzysztof Rutkowski odpuścił sprawę Ewy Tylman? Teraz zajmuje się... kradzieżą stulecia

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE