Kierowca chciał podriftować, ale zabrakło mu umiejętności

i

Autor: KPP Złotów

Zabrakło umiejętności

Miał być drift, ale coś poszło nie tak! Naćpany kierowca ze Złotowa skonczył jazdę na znaku

2022-09-30 16:05

Szalona jazda po rondzie w Złotowie. Miał być drift, ale kierowcy zdecydowanie zabrakło umiejętności jazdy w kontrolowanym poślizgu. Szaleństwa zakończył na znaku drogowym i jak się okazało, za kierownicę wsiadł na podwójnym, a nawet potrójnym gazie.

25 września około godziny 1:00 policjanci Wydziału Prewencji złotowskiej jednostki, podjęli czynności wobec kierowcy pojazdu VW, który w Złotowie w centrum miasta na jednym z rond, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wprowadzając pojazd w poślizg, przez co najechał na znaki i urządzenia drogowe.

Jazda na potrójnym gazie

Siedzący za kierownicą mężczyzna, był wyraźnie pobudzony. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się że w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że posiadał przy sobie środki psychotropowe. Został zatrzymany, a następnie doprowadzony do szpitala gdzie przeprowadzono z nim badania na zawartość środków zabronionych. Pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca, noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Kolejnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego na drodze publicznej pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, posiadanie substancji psychoaktywnych oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania

W trakcie przesłuchania 26-letni mieszkaniec gm. Zakrzewo przyznał się do posiadania i zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Stracił uprawnienia do kierowania, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Tak wygląda drift w wykonaniu naćpanego kierowcy! Zatrzymał go dopiero znak drogowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają